Znani Gdańszczanie zagrają w klipie do “Chłopców”

Lipali - klip do "Chłopców"Leszek Możdżer, Katarzyna Figura, Yach Paszkiewicz, Tymon Tymański, Jakobe Mansztajn, Lawrence Ugwu, Leszek Bzdyl, Piotr Tuse Jaworski, Mirosław Baka, Natalia Partyka, piłkarze Lechii Gdańsk to tylko część znanych Gdańszczan, którzy przyjęli od nas zaproszenie do udziału w naszym najnowszym teledysku. Ideą klipu, do utworu “Chłopcy”, jest pokazanie charakterystycznych miejsc w Gdańsku, a także twórców kultury i sportowców, którzy bezsprzecznie kojarzą się z tym miastem.

Autor scenariusza, Andrzej Ballo, zaplanował zabawne epizody dla każdego z gości. Będziemy podążali ulicami Gdańska napotykając ich na swojej drodze. Zgodnie ze słowami, pojawiającymi się w piosence “Idziemy wciąż, żyjemy wciąż”, to właśnie wędrówka będzie leitmotivem klipu. Pojawią się w nim także związane z Gdańskiem sceny symbolizujące solidarność, odwagę, przemianę i w końcu wolność. W teledysku nie zabraknie również fanów, z którymi spotkamy się w czwartek 16.06 o godz. 21:00 w Wydziale Remontowym, gdzie zostaną sfilmowane sceny z koncertu.

Zdjęcia będą realizowane między 16 a 18 czerwca. Razem z gośćmi odwiedzimy m.in. Europejskie Centrum Solidarności, Teatr Wybrzeże, Stocznię Gdańską, klub Wydział Remontowy, centrum twórczości WL4 i Akademię Muzyczną. Informacje o aktualnym miejscu pracy ekipy filmowej będzie podawana na profilu Lipali: https://www.facebook.com/Lipali/

“Chłopcy” to czwarty singiel z płyty “Fasady”. Produkcja klipu jest realizowana we współpracy z Biurem Promocji Urzędu Miasta Gdańska.